Czy powinniśmy chodzić z dziećmi do kina? Odpowiedź sama się nasuwa, oczywiście że tak. W ogóle nie powinno to nikogo nie dziwić. W dzisiejszych czasach jest internet i większość z nas ogląda wszystkie seanse w domu na kanapie, ale kino to nie to samo. Dlaczego?

Czy warto chodzić z dziećmi do kina?

Odpowiedź została już zawarta wyżej, ale tak warto chodzić z dziećmi do kina jest to obcowanie z kulturą. Uczymy dzieci, ze film w kinie czy spektakl to nie tylko wyświetlanie filmu.  Są to również wspólne wyjścia, spędzenie razem czasu, pokazujemy dzieciom ze kino to również aktorzy, którzy w nim występują. Wyjście to również zaangażowanie w rozwój własnego dziecka. Pozwalamy dziecku wybrać film, ma do duże znaczenie dla dziecka, ma prawo do własnego zdania. Kino to również świetna rozrywka na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Wyjście do kina to również forma edukacji, która pod różnym względem uczy, dzieci muszą się w pewny sposób zachować.

Jakie są zalety wyjścia z dzieckiem do kina?

  • wspólne wyjście,
  • obcowanie z kulturą,
  • poznanie innych osób,
  • możliwość wyjścia do kina w każdej części Polski – film w kinie obejrzysz nawet w małych miejscowościach – sprawdź np. repertuar dostępny w kinie w Lidzbarku Warmińskim na LidzbarkInfo.pl,
  • jest to edukacja dla dziecka.

Kiedy iść z dzieckiem po raz pierwszy do kina?

Zanim wybierzemy film i pójdziemy do kina, najlepiej należy najpierw zapytać się dziecka czy wyraża na to chęci. Czy potrafi spokojnie usiedzieć przed około 2 godziny ,  Czy jest odpowiedni wiek, który wskaże kiedy wybrać się z dzieckiem do kina? Wszystko zależy od dziecka jak się zachowuje, jak potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu przez dłuższą chwilę. Myślę, że najodpowiedniejszym wiekiem na wspólne wyjście do kina, to czterolatek powinien usiedzieć obejrzeć film spokojnie. Tylko pamiętaj wybierz taki film, który go interesuje. Dlatego upewnij się jakie uwielbia postacie bajkowe.

Jeśli rodzice się jeszcze zastanawiają czy wyjść z dzieckiem do kina, to niech dłużej tego nie robi, ponieważ wyjście do kina daje sporo korzyści. Jeśli napotkamy jakieś niepokojące sytuacje to zawsze możesz wyjść z kina. Ale tak warto chodzić z dziećmi do kina i róbmy to jak mamy na to z dzieckiem ochotę.