Nawet w przypadku odżywek do paznokci, czyli pozornie dość prostych i zwyczajnych kosmetyków, bardzo ważny bywa ich skład.

Trzeba na niego spojrzeć. Każda kobieta poszukująca dla siebie najlepszej odżywki do paznokci powinna poświęcić nieco więcej czasu na zakupy, by już będąc w drogerii na spokojnie przypatrzeć się wszystkim tym składnikom, które występują w odżywkach.

Jaki skład powinny mieć odżywki do paznokci?

Od nich zależy przecież to, jak kosmetyk będzie działać. A różne są jednak oczekiwania jego użytkowniczek. Niektórym kobietom zależy wyłącznie na przyspieszeniu wzrostu płytki, inne z kolei pragną kupić odżywkę, która doskonale zastąpi im standardową bazę do manicure’u.

Skoro odżywki do paznokci mogą działać w różnoraki sposób, będą one różnić się od siebie właśnie składem

Najczęściej wybieranymi spośród nich kosmetykami są te przeznaczone do ogólnego odbudowywania płytki – zniszczonej i osłabionej chociażby wskutek manicure’u hybrydowego. Z odbudową najlepiej poradzą sobie dwa składniki – keratyna oraz wapń. Z kolei odżywka do paznokci, która ma je pobudzać do wzrostu i z czasem wydłużać, powinna zawierać krzemionkę i ceramidy, a także różne minerały, w tym przede wszystkim żelazo.

Jak natomiast poradzić sobie z odwiecznie rozdwajającymi się paznokciami, które trzeba bez przerwy skracać i przycinać niemalże tuż przy skórze, bo w przeciwnym wypadku błyskawicznie zaczynają się rozwarstwiać? Tutaj dobrym wyborem okaże się odżywka do paznokci z witaminami. Im więcej będzie w niej witamin, tym oczywiście lepiej, ale warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie z nich, czyli witaminę B7 i witaminę E. Dobrym dodatkiem do tej odmiany odżywki jest również pył diamentowy. Znakomicie utwardza on płytkę paznokciową. Zwłaszcza jeśli występuje w składzie w duecie z proteinami jedwabiu.

Odżywki do paznokci – podsumowanie artykułu

Czasami odżywki do paznokci zawierają również mniej naturalne i bardziej chemiczne substancje. Wbrew pozorom nie należy jednak jakoś specjalnie ich unikać czy nadmiernie się ich obawiać. Niektóre z chemicznych substancji mają korzystny wpływ na stan paznokci. Taki formaldehyd, często występujący w odżywkach, wykazuje się chociażby właściwościami grzybobójczymi.

Więcej interesujących porad beauty, znajdziesz w serwisie https://www.pushup.pl/.