Naturalna pielęgnacja skóry cieszy się dużym zainteresowaniem. Coraz więcej osób odstawia syntetyczne produkty i sięga po kosmetyki z ekologicznym składem. Zrównoważona produkcja i organiczne składniki pomagają im zadbać o urodę bez szkody dla środowiska.

Naturalna pielęgnacja skóry

Moda na ekologię zmieniła sposób odżywiania się u wielu osób. Rezygnacja z przetworzonej żywności i rosnąca świadomość konsumencka przyczyniły się też do zmiany produktów do pielęgnacji skóry. Coraz więcej ludzi sięga po kosmetyki naturalne, czyta składy produktów i zwraca uwagę na opakowanie. Trend ten szybko podchwycili producenci i wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, postawili na produkcję ekologicznych kosmetyków i opakowania nadające się do recyklingu. Te przyjazne i ekologiczne produkty można spotkać zarówno w domowych łazienkach, jak i profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować

Produkty naturalne odznaczają się prostym i krótkim składem. Nie znajdziemy w nich substancji konserwujących, zbędnych zapychaczy, parabenów, silikonów i innych bezużytecznych surowców. Pochodzące z natury składniki są przyjazne dla skóry i środowiska. Produkowane w zrównoważony sposób mogą być w większości stosowane przez całą rodzinę, w tym małe dzieci. Uniwersalne, przyjazne dla nas i ekosystemu, dbają o naszą skórę i pomagają w walce z niedoskonałościami skórnymi.

Naturalna pielęgnacja, jakie produkty wybrać

Pielęgnacja skóry powinna być dostosowana do jej indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, pośród których można znaleźć wszystkie niezbędne kosmetyki stosowane na co dzień, a także produkty do zadań specjalnych.

Mydła – produkowane na podstawie starych receptur kostki mydlane to produkty, które powinny znaleźć się w każdej łazience. Doskonale oczyszczają skórę, dostarczają jej niezbędnego nawilżenia, a zawarte w nich oleje zapewniają jedwabistą gładkość i blask.

Masła do ciała – mogą być stosowane zamiast kremu. Doskonale nawilżają i odżywiają skórę i zapewniają jej niezbędną ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Naturalne oleje – mogą być wykorzystywane w pielęgnacji skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Gwarantują właściwe nawilżenie, odżywiają i przywracają blask zmęczonej skórze.

Glinki kosmetyczne – to produkty do zadań specjalnych. Wygładzają, ujędrniają i zmniejszają stany zapalne skóry. Glinki to niezastąpione naturalne produkty polecane na różne przypadłości. Każdy rodzaj tego minerału ma inne wartości. Najczęściej stosowane są glinki białe, czerwone, różowe i zielone.

Hydrolaty – wody kwiatowe powstające jako produkt uboczny podczas pozyskiwania olejków, mają szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry. Działają antyoksydacyjnie, nawilżająco, kojąco i tonizująco na skórę.

Kosmetyki naturalne to ekologiczne i bezpieczne produkty pozbawione zbędnych substancji i konserwantów. Delikatne w działaniu mogą być stosowane przez całe rodziny. Produkowane w zrównoważony sposób przyczyniają się do ochrony środowiska i z powodzeniem zastępują syntetyczne kosmetyki. Sięgając po nie, inwestujemy w swoje zdrowie i poprawiamy jakość życia.