Wiele osób zastanawia się nad tym, jak schudnąć. Starania takie czynione są zwłaszcza w lato, kiedy to dodatkowe kilogramy są jeszcze bardziej widoczne. Wtedy właśnie decydujemy o tym, że chcemy nieco zrzucić, gdyż zaczynamy się źle czuć we własnej skórze. I chociaż trudno jednoznacznie wskazać jeden konkretny sposób na szybkie schudnięcie to jednak są pewne zasady, których warto się trzymać.

Pierwszą sprawą, o jakiej należy pamiętać, jest to, że nadwaga nie bierze się znikąd. Poza nielicznymi przypadkami chorobowymi, za dodatkowe kilogramy odpowiada po prostu nasza niezdrowa dieta i brak ruchu. Jeśli dodamy do tego jeszcze dodatkowe czynniki obciążające organizm, jak stres i nieregularne posiłki, to praktycznie mamy gotową receptę na wyhodowanie sporego brzuszka. Na szczęście nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, boczków i innych partii ciała może być zlikwidowany. W tym celu warto wdrożyć kilka podstawowych zasad zdrowego trybu życia, czyli:

– wprowadzić aktywność fizyczną
– pilnować odpowiedniej podaży kalorycznej
– unikać produktów o wysokim indeksie glikemicznym
– zjadać ostatni posiłek białkowy najpóźniej 3 godziny przed snem

I chociaż są to jedynie pewne podstawy, to wiele przykładów pokazuje, że już takie proste zdrowe nawyki żywieniowe pomagają przeprowadzić skuteczne odchudzanie w pewnym zakresie. Warto je wdrożyć, co pozwoli cieszyć się szczupłą sylwetką nie tylko latem. A czy można schudnąć bez ćwiczeń? Co ciekawe, jak najbardziej, tak, gdyż badania naukowe pokazują, że głównym czynnikiem odpowiadającym za utratę wagi jest prawidłowa dieta.

Pamiętajmy również, że najbezpieczniej cały proces realizować z wykwalifikowanym specjalistą. To przecież dietetyk ma największą wiedzę w tym zakresie, a ponadto będzie mógł dobrać indywidualną dietę. Nie ścigajmy się też z czasem chcąc się odchudzić przez wakacjami, gdyż często przyspieszone tempo zrzucania zbędnych kilogramów nie pozwoli na utrzymanie osiągniętych rezultatów.

Dobrą opcją na schudnięcie jest jogging, który możesz uprawiać, biegając po tak pięknych miejscach jak Park Chopina w Gliwicach.