Każdej z nas marzy się puszysta fryzura. Włosy mogą być gładkie, kręcone, związane w kucyk, ale zawsze im ich więcej, tym lepiej. Niestety czasem przechodzimy kryzysowe sytuacje, które osłabiają nasze włosy. Tracimy je. Niektóre z Pań mają taką urodę, że włosów jest po prostu mało. Cóż jednak znaczą nowoczesne sposoby i produkty do stylizacji włosów, które nie uniosłyby nawet najmniejszego kosmyka? Skoro są, warto po nie sięgnąć.

Pielęgnuj kreatywnie.

Szampony. Jeśli szampony, to te z napisem „volume”. Najlepsze zawierają proteiny, które pogrubiają optycznie pasma i dodają wizualnie objętości. Taki efekt zawdzięczamy temu, że proteiny przylegają do każdego pojedynczego włosa, wbudowują się w niego i zwiększają przestrzeń pomiędzy włóknami.

Maski. Dzięki nim włosy są puszyste. Kosmetyki nakładamy na włosy umyte, osuszone ręcznikiem. Najczęściej bez spłukiwania. Skład gęstych, ale lekkich masek to wyciągi roślinne lub kwasy Omega.

Modeluj z fantazją.

Kremy. Kremy typu „volume”, zwane inaczej „primerami” ułatwiają nam stylizację i potrafią wyczarować puszystą fryzurę. Zastępują piankę. Nanosimy je na wilgotne włosy. Dodatkowo włosy zostają odpowiednio nawilżone i są chronione przed działaniem zbyt wysokich lub niskich temperatur. To dzięki zawartości naturalnych olejków, które wchodzą w skład kremów.

Pianki. Wszystkie typu „volume”, „push-up”, „lift” podnoszą włosy w górę. Specjalne formuły dodają im objętości nawet o 30%. Pianki są bardzo wydajne. Wystarczy mała porcja, wielkości mandarynki. Pianki nakładamy na osuszone włosy. Wmasowujemy je, a potem dowolnie formujemy pasma.

Stylizuj na więcej.

Pudry. Te zwiększające objętość zawierają mikrocząsteczki, które podnoszą włosy, dając im oparcie i odbijają je od nasady. Nadają się szczególnie do włosów bardzo cienkich. Występują w postaci drobnego proszku, pyłku, który nanosimy u nasady włosów.

Lakiery. Ich główny zadaniem jest utrwalanie. Utrzymują fryzurę około doby. Nowoczesne formuły nie zlepiają włosów. Pomocne zwłaszcza przy utrwaleniu loków, fal i koków.

Odświeżaj ekspresowo.

Suche szampony. Rewitalizują włosy, a te z efektem „push-up” dodatkowo podnoszą ich objętość. Zbierają z włosów sebum i tym samy odświeżają, dodając im lekkości. Podnoszą u nasady.

Kosmetyki vege. Jeśli kochasz kosmetyki, które podkreślają twoją osobowość i co lubisz, to z pewnością suche szampony vege będą dobrym wyborem. Podnoszą objętość i bezbłędnie pachną cytrusami lub ziołami. Poza tym nie zostawiają żadnego osadu na włosach.

Każda kobieta chciałaby poczuć wiatr we włosach. Warto sobie pomóc. Wybieraj te produkty, które dla ciebie są wygodne i spełniają twoje oczekiwania. Najważniejsze, żeby twoje włosy wyglądały obłędnie. Wtedy ty czujesz się dobrze, a jemu jeszcze bardziej się podobasz.