Niezwykle ciężko wytrwać na jakiejkolwiek diecie odchudzającej, nawet tej, która zakłada spożywanie dosyć smacznych posiłków, jeżeli non stop myśli się wyłącznie o jedzeniu. A niektórzy właśnie tak mają. Dla nich właśnie to uzależnienie od jedzenia jest powodem niemożności schudnięcia, bo nie da się trzymać diety, gdy to jedzenie przejmuje kontrolę dosłownie nad całym życiem. Czy z tego problemu da się więc jakoś wyjść? Oczywiście tak. Na sam początek warto uświadomić sobie, że jedzenie nie jest i nigdy nie było dobrym narzędziem do poprawiania sobie nastroju czy niwelowania stresu. Jedzenie ma odżywiać organizm i zapewniać mu energię. Tak właśnie powinno się do niego podchodzić, czego można się oczywiście nauczyć.

Każdy, kto uważa, że ma problemy właśnie z takim zajadaniem różnych stresów i innych negatywnych emocji, powinien stworzyć dla siebie mały „zestaw ratunkowy” na wypadek tych nieprzyjemnych sytuacji. W jego skład może wchodzić np. długa gorąca kąpiel w wannie pełnej aromatycznej piany, wieczorny spacer z partnerem, wyjście ze znajomymi do kina albo odcinek ukochanego serialu. Te przyjemności mogą być też bardzo drobne. Czasami już wypicie kawy w spokoju i pozwolenie sobie na kilka minut oddechu pozwala nabrać dystansu do pewnych spraw i obniżyć poziom stresu. Sposoby na stres dla każdego będą wyglądać nieco inaczej. Każdy musi więc sam znaleźć to, co na niego zadziała najlepiej i po prostu później się tego trzymać, przypominając sobie o odstresowujących technikach w chwili wystąpienia chęci sięgnięcia po batona czy czekoladkę.

Wchodząc na www.grzybicaskory.pl, znajdziesz różne porady zdrowotne i o wiele więcej.

Jeżeli natomiast problem z tym zajadaniem stresów urósł do jeszcze większej rangi i pojawiło się coś takiego jak uzależnienie od jedzenia, warto przynajmniej na samym początku próbować zastępować te niezdrowe opcje czymś bardziej wartościowym. Ktoś, kto w nerwach zawsze podjada chipsy bądź paluszki, może zawczasu przygotować sobie dużą porcję pokrojonych w cienkie paseczki warzyw, by to właśnie po nie sięgać i dzięki temu nie zaburzać procesu odchudzania.