Chyba nie istnieją takie zupełnie uniwersalne sukienki na lato. Inną kreację założysz przecież podczas szykowania się do wyjścia do biura, inną na wieczorną randkę z ukochanym w restauracji, a jeszcze inną na luźną imprezę z przyjaciółkami w kawiarni bądź klubie. Aby zawsze móc ubierać się zgodnie z konkretną okazją, potrzebujesz dysponować ubraniami o zróżnicowanych krojach i stylistykach. Powoli uzupełniaj w nie swoją garderobę. Nie musisz kupować wszystkiego natychmiast. Zakupy możesz robić na bieżąco.

Zacznijmy od omówienia sobie stroju do pracy. Latem dość trudno go skomponować i stworzyć w taki sposób, by był on wygodny i lekki, ale zarazem profesjonalnie się prezentował i nie łamał oficjalnego dress code’u. Całe szczęście nawet te letnie i lekkie sukienki mogą być zarazem sukienkami eleganckimi. W biurze znakomicie sprawdzą się modne modele kopertowe, których górna część przypomina niemalże marynarkę czy żakiet. Uważaj tylko na ich długość i kolor. Sukienka damska do biura (nawet ta letnia) powinna być raczej stonowana. Musi też przykrywać twoje kolana. Krótkich sukienek po prostu nie wypada zakładać do pracy.

Inne ubrania będziesz natomiast wybierać przy sytuacjach dziennych i codziennych. Wybierając się do sklepu na większe zakupy, raczej nie założysz niewygodnej garsonki, jak również długiej eleganckiej sukienki ze sztywnymi ramionami – no chyba, że akurat będziesz wracać z pracy do domu i przy okazji wstąpisz do marketu. Dzienne sukienki na lato mają być wygodne. No i takie są, bo wykonuje się je głównie z lnu albo cienkiej bawełny. Rzadko kiedy opinają one ciało. Przeważnie mają luźne i swobodne fasony. Praktycznie nie czujesz ich na swojej skórze. Spokojnie jesteś w stanie w nich przetrwać najdłuższy nawet dzień.

W rzeczywistości natomiast nawet te letnie sukienki damskie możesz z powodzeniem nosić podczas innych pór roku. Jeżeli masz tylko na to ochotę, noś je nawet zimą, łącząc je z długimi i ciepłymi kozakami, grubymi futrami i termicznymi rajstopami bądź zakolanówkami.