Każda kobieta chce wyglądać dobrze na przyjęciu weselnym – wybór odpowiedniej sukienki bywa kłopotliwy, szczególnie gdy nie wiesz jaki charakter będzie miało wesele. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będzie sukienka koktajlowa, która jest elegancka, klasyczna i wygodna. Jak wybrać odpowiednią? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
Sukienka koktajlowa – co to znaczy?
Tego rodzaju sukienki są czymś pomiędzy strojną i elegancką suknią wieczorową a zwykłą nieformalną kreacją. Modele, które określa się tym mianem, najczęściej sięgają do kolana, choć coraz częściej można spotkać je w innej długości. Takie sukienki zaprojektowane są w taki sposób, aby wyglądały zjawiskowo, ale przy tym były wygodne i pozwalały wykonywać swobodne ruchy w tańcu. Właśnie dlatego, są świetnym wyborem na wesele – dzięki sukience koktajlowej będziesz wyglądać pięknie i z klasą, ale przy tym nie będzie krępować Twoich ruchów.
Sukienki koktajlowe na wesele – dobierz fason do swojej sylwetki
Jeżeli chcesz mieć pewność, że będziesz wygląda świetnie w wybranej przez siebie sukience koktajlowej na wesele koniecznie musisz dobrać ją do swojej sylwetki – dzięki temu zachowasz odpowiednie proporcje i będziesz czuła się fantastycznie cały wieczór. Jak dobrać sukienkę koktajlową do figury? Jeżeli posiadasz sylwetkę klepsydry powinnaś unikać obszernych sukienek oversize, ponieważ ukryją one Twoje piękne proporcje. Wybierz raczej bardziej dopasowany wariant. Jeżeli jesteś posiadaczką dużego biustu, wybierz sukienkę kopertową, która świetnie go podkreśli. Natomiast jeżeli nie masz zbyt dużego wcięcia w talii, możesz wybrać taki krój, który jest dopasowany w tym miejscu i rozkloszowany ku dołowi.
Sukienka koktajlowa na wesele – zwróć uwagę na odpowiednie wykonanie
Jeżeli szukasz odpowiedniej sukienki na wesele, przede wszystkim kieruj się swoim komfortem – musisz przetańczyć w niej całą noc. Właśnie dlatego koniecznie wybierz taką, która nie będzie krępowała Twoich ruchów, a także będzie wyglądała pięknie nawet już po północy. Zwróć uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana – naturalne materiały sprawią, że Twoja skóra będzie oddychać, ale jednocześnie są bardziej gniotliwe, co może być widoczne na zdjęciach. Równie ważne jest jej wykonanie i dbałość o detale. Elementy, takie jak deseń, zdobienia, czy nawet faktura materiału, nie rzucają się w oczy, ale mogą zadecydować o tym, że Twoja czerwona sukienka będzie prezentować się zupełnie inaczej, niż kreacja w tym samym kolorze innego gościa weselnego.
Wybierając sukienkę na wesele, zwróć uwagę na odpowiednio dobrany krój, ale również na własną wygodę – dzięki temu będziesz wyglądać pięknie, ale nie kosztem własnego komfortu. To gwarantuje świetną zabawę!