Coraz więcej lekarzy uważa, że ból pleców i szyi jest w rzeczywistości spowodowany stresem, który odczuwasz w swoim życiu, a nie urazami. Stres może być fizyczny lub psychiczny, ale ten psychiczny też ma ogromny wpływ na plecy i ich bóle, bo powoduje spięcie mięśni. Tak więc, jeśli możesz zmniejszyć stres w swoim życiu, zmniejszysz częstość występowania bólu pleców.

Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci zmniejszyć stres:

Znajdź czas dosłownie TYLKO dla siebie

Zbyt często przesadzamy z harmonogramem i nigdy nie mamy wolnej chwili dla siebie. Jest to niezdrowe i może również zwiększać poziom stresu. Zamiast tego spróbuj wygospodarować co najmniej dziesięć minut czasu „ja” każdego dnia, w którym jesteś odpowiedzialny tylko za siebie i za to, co chcesz zrobić.

Ustal granice

Dzięki telefonom komórkowym i internetowi ucieczka z pracy jest trudniejsza niż kiedykolwiek. Aby jednak nie dopuścić do stresu, musisz być w stanie wyłączyć swoje życie zawodowe i włączyć relaks. Wyznacz jasne granice, kiedy zaczyna się i kończy dzień pracy. Staraj się nie wykonywać żadnej pracy poza tymi godzinami i mów innym, że nie będziesz pracować poza tymi godzinami.

Zapytaj o pomoc

Kiedy jesteśmy naprawdę zestresowani, zwykle uginamy się i nie prosimy o pomoc, myśląc, że prośba sprawia, że wyglądamy na słabych. Ale w końcu ten brak pomocy sprawia, że czujemy się urażeni i być może nawet bardziej zestresowani, niż powinniśmy być. Poproś o pomoc, kiedy jej potrzebujesz. Ludzie lubią pomagać, ale tylko Ty możesz im powiedzieć, kiedy jest to konieczne.

Nie spiesz się

Około 75% pracujących osób dorosłych nie bierze urlopu z pracy. Ty go weź, bo czemu nie? Poświęć ten czas na opuszczenie biura i odpoczynek. Podróżuj z przyjaciółmi lub rodziną i naucz się wyciszenia. Doceń chwilę. Bądź obecny.

Daj upust swoim frustracjom

Zamiast tłumić stres, zapisz wszystko, co cię denerwuje w ciągu dnia, a następnie wyrzuć lub spal tę kartkę przed pójściem spać. To będzie oznaczać, że skończyłeś z frustracją i możesz się zrelaksować.

Sposób na bolące plecy możesz też znaleźć w wielu polskich uzdrowiskach. Odwiedź stronę www.uzdrowisko-busko-zdroj.com.pl i zapoznaj się z uzdrawiającymi atrakcjami, jakie oferuje to przepiękne miasto.